2014 m. sausio 25 d., šeštadienis

Khaled Hosseini "Bėgantis paskui aitvarą"

,,- Dėl tavęs tūkstančius kartų!"

Pirmiausia pamačiau filmą, tai buvo prieš kokius 5 metus. Tikrai ilgas laiko tarpas, bet per visą šį laiką aš laukiau, kol knyga pateks į mano rankas. Ir štai diena, kai galiu jums papasakoti apie šią, tikrai nepaprastą, istoriją.

Knygoje pasakojama suaugusio afgano Amiro gyvenimo istorija. Jis pasakoja apie savo vaikystės Kabulą, apie savo vienmetį draugą Hasaną, kuris buvo jo šeimos tarnas, apie tėvą ir begalinį jo meilės troškimą. Hasanas buvo ištikimas Amirui visą savo gyvenimą, jis be galo mylėjo savo geriausia draugą ir buvo jam nuolankus. Amiras taip pat labai mylėjo Hasaną, tačiau dažnai jis save pagaudavo galvojanti, kad tai tik chazaras, tarnas. Amirui būdavo gėda žaisti su Hasanu prie kitų vaikų, taip pat Amiras dažnai skaudžiai pasityčiodavo iš Hasano nemokšiškumo. Man buvo pikta skaityti, kad Amiras taip elgiasi su žmogumi, kuris nė neabejodamas atiduotų už jį savo gyvybę. Tik skaitydama supratau, kad Amiras buvo vaikas. Jis pavydėjo, kad nėra toks drąsus, ryžtingas kaip Hasanas, jis pavydėjo, kad tėvas labiau žavisi chazaru nei juo. Šis vaikiškas pavydas ir baimė Amiro gyvenimą labai pakeitė 1975 metų žiema... Daugiau nenoriu nieko atskleisti, nes būtų neteisinga tų atžvilgiu, kurie planuoja knygą skaityti ir patys nori patirti visą atradimo ir skaitymo malonumą.

Man labai patiko tai, kad knyga tokia visapusiška, daug temų aptarta daug visko sudėta į vieną vienintelę knygutę. Kaltė, baimė, skausmas, praradimai, viltis, melas, nežinomybė, tiesa, džiaugsmas, visi šie žodžiai ir dar daug kitų galėtų apibūdinti šį romaną. Manau, kad jam neliks abejingų. Todėl visiems, be išimties rekomenduoju! :)

O pati į planus įtraukiau kitą šio autoriaus knygą.

Puslapių skaičius: 359.
Leidykla: Jotema, 2007 m.
Iš kur gavau? Paskolino draugė.
Mano įvertinimas: 5/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą