2014 m. liepos 24 d., ketvirtadienis

Sabine Weiß "Vaško meistrė. Madam Tiuso gyvenimas"


Vienas įsimintiniausių, nuostabiausių, o gal net ir pats pačiausias nutikimas 2014 metais buvo išvyka į Prancūziją. Šią šalį aplankyti norėjau nuo mažumės, todėl tokiai neįtikėtinai progai pasitaikius negalėjau nesutikti. :) Kodėl aš čia prakalbau apie Prancūziją? O gi todėl, nes šioje knygoje jos tikrai yra daug, taip pat yra ir dalis svarbios šalies istorijos. Dalinuosi keliais kadrais iš kelionės, kurie yra susiję su šia knyga.

Versalio rūmai, kurie minimi knygoje. Kadangi mes vykome ankstyvą pavasarį dar nesimatė to viso grožio, nors pataikėm jau tikrai į šiltesnius orus nei Lietuvoje. Vis dėl to, tą dieną oras buvo bjaurus, lijo ir buvo šalta, todėl negalėjom pasidžiaugti aplinka lauke, teko pasitenkinti tik pastato vidumi. Jau daug kam sakiau, kurie vis klausė, kaip ši kelionė, kad neužtenka vieno karto aplankyti kažkokią tai vietą. Jei tikrai nori jaustis visiškai pabuvus kažkur, turi pirmiausia pavaikščioti su gide, tada atsifotografuoti (nes nefotografuoti visko kažkaip nesigauna, bent jau man :D ). O tada turi vis klaidžioti, gėrėtis, nežiūrėti į laikrodį, o tiesiog visas vietas išjausti, išgyventi savyje. Todėl, Prancūzija, aš tikrai tikrai dar grįšiu!Aplankėme ne tik Prancūziją, bet ir kitas šalis. Todėl teko pabuvoti ir Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejuje, Amsterdame. Štai todėl aš susidomėjau šia knyga ir nusprendžiau ją perskaityti, o kad tikrai perskaityčiau įtraukiau ją į iššūkį. :D Daaar kelios nuotraukos, kairėje nuotraukoje - aš. Ne, ne ta blondinė. :D o dešinėje - Madam Tiuso.Negalėjau nepasidalinti šiomis akimirkomis, bet dabar grįžkime prie pačios knygos. Džiaugiuosi tuo, kad knyga nuo pirmųjų puslapių buvo įdomi. Būčiau nusivylusi, jei knygoje būtų tekę skaityti tik sausus faktus apie šią didžią moterį. Didžią todėl, nes man jį tokia pasirodė iš šios knygos. Nuo pat mažens Marija Groschol (tikrasis vardas) buvo kitų vaikų patyčių objektas, nes buvo budelio duktė.
Toliau sekė vis didesni sunkumai, bet Marija įrodė, kad yra stipri ir sugeba įveikti visas negandas. Todėl jei reiktų kur remtis stiprios asmenybės pavyzdžiu, galėčiau remtis Madam Tiuso. Knyga parašyta lengvu stiliumi ir tikrai įdomiai!Be to, manau, kad visada pravartu bent truputėli prisiliesti prie garsių žmonių biografijų, kad geriau galėtume įvertinti jų atliktus darbus. :) Deja, bet nesugebu šioje knygoje matyti tik gero, o tai kas nepatiko paslėpti tarp knygos puslapių. Todėl negaliu nepaminėti, kad man trūko tolimesnės Madam Tiuso gyvenimo dalies aprašymo. Aišku, tokia buvo autorės mintis, bet man, visiškai nežinančiai nieko apie šią moterį būtų buvę smalsu sužinoti, kaip jai sekėsi Londone, kokias figūras gamino, ar išsiskyrė su vyru, kokie užaugo jos sūnūs. Bandžiau to ieškoti internete, bet nieko konkretaus neradau :( Taip pat didžioji knygos dalis susijusi su Prancūzijoje vykusia revoliucija, todėl kai kurie skyriai man atrodė per daug vienodi, vis apie tai, kaip keičiasi visuomenės didvyriai ir kaip reikia lieti naujus biustus ar naikinti atgyvenusius, kurie gali sukelti pasipiktinimą. Todėl knygos viduriukas šiek tiek mane nuliūdino. Tačiau visa kita man patiko. Tikrai naudinga knyga. Dabar galėsiu visiems girtis, kad ne tik žinau apie Madam Tiuso gyvenimą, bet ir esu pabuvojusi vaškinių figūrų muziejuje. :D

Gerų knygų, mielieji!

Puslapių skaičius: 351.
Leidykla: Gimtasis žodis, 2008.
Iš kur gavau? Paskolino lietuvių kalbos mokytoja.
Mano įvertinimas: 4/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą