2015 m. liepos 30 d., ketvirtadienis

Ursula Doyle "Mylimųjų laiškai"

Mane ši knyga patraukė savo įstabaus grožio viršeliu. Na taip, gal ir ne pats geriausias knygų rinkimasis, bet kartais galima. :) Tokią knygą tiek laikyti rankose, tiek fotografuoti vienas malonumas. Ji visur tinka ir suteikia subtilumo. :) Tačiau viršelį pamirštame, kai pradedame skaityti knygą. O šioje galime rasti nemažą krūvą garsių žmonių meilės laiškų, rašytų mylimiesiems arba labai brangiems žmonėms. Taip pat intriguoja ar ne? Kas gi nenorėtų mintimis atsukti laiko atgal ir pavaikštinėti po visiems žinomų žmonių namus, pažvelgti į jų gyvenimus ir meiles iš arti. Tai žavėjo ir mane. Bet ar tikrai gavau tai, ko tikėjausi? Nepasakyčiau.. Kai kurie laiškai buvo iš vis nei apie meilę nei įdomus. Kartais taip ir norėtųsi autorės paklausti kam reikėjo įtraukti į knygą šį laišką, jei jis niekuo nepasižymi ir neturi jokio žavesio? Taip pat vienas didžiausių minusų, kuris man kliuvo daug kartų, tai žmonių biografijos. Prieš kiekvieną laišką yra trumputė laišką rašančio žmogaus biografija. Šiaip tai visai gera idėja, nes ne visas senų laikų garsenybes aš žinau, o susipažinti prieš gilinantis į parašytą laišką - būtina! Bet jau tos biografijos... Paskaičius jas man dingdavo visa romantika ir noras skaityti laiškus. O kaip nedings, kai perskaitai, jog mylimoji, kuriai rašytas laiškas, buvo nukirsdinta vyro sutikimu, o pats vyras po kelių savaičių jau vedė kitą moterį. Ir tokių panašių istorijų tikrai ne viena. Man tai romantikos lieka nulis, o dar knygos pradžioje autorė kalba apie tai, kad žmonėms nustojus rašyti tikrus laiškus mirė ir romantika. Taip, iš dalies sutinku, bet kažkaip ir šioje knygoje ta romantika, kai kur atrodė mirusi. Tai čia tas didysis kliuvinys pakišęs koją šiai knygai sužibėti mano akyse. Jei žiūrint iš teigiamos pusės, tai knygoje yra ir gražių laiškų, tikrai mielų  ir skaitant džiaugiasi širdis. Toliau šiame įraše pateiksiu ir man labiausiai patikusias ir pasižymėtas knygos citatas. Tikiuosi ir jos jums patiks. Bet šiaip abejoju ar susigundyčiau pirkti šios autorės kitą panašaus stiliaus knygą. :)

Puslapių skaičius: 267.
Leidykla: Vaga, 2014 m.
Mano įvertinimas: 3/5.

Citatos

"Žvelgdavau į tas naivias merginas, tekančias už pirmo sutiktojo, su kuriuo tikėdavosi sugyventi. O štai aš, ko gero, laukiau to, be kurio gyventi negalėčiau." - Nora Doyle.

"...tarsi pasklidai po visą mano kūną, paspartinai širdies plakimą ir sukėlei švelnumo ašaras."- Mary Wollstonecraft.

"Būk laimingas; būk nepaprastai laimingas, nes to nusipelnei; kalbu tau iš visos širdies. Tu ką tik įkvėpei manyje nepaprastą laimės jausmą; už tavo dėmesį man nieko nėra vertingesnio." - imperatorė Josephine.

"Kai tavo veidas ir žodžiai byloja, kad myli mane, kai pajuntu tai giliai širdyje; tuomet man visas pasaulis nė trupinėlio nerūpi;..." - Jane Welsh.

"...jei šiandien palikčiau tave vien dėl principų, būtinai grįžčiau rytoj, kad pamatyčiau, kaip tu į tai reagavai." - Jane Welsh.

"Laiminu tave ir myliu kaip nedaugelį kas nors yra mylėjęs - visą savo mylimąjį išbučiuoju ir švelniai prie širdies prispaudžiu." - Rusijos imperatorienė Aleksandra. 

"Šiąnakt mano meilė tau tokia gili ir švelni, kad, rodos, netelpa manyje. greitai nugrimztu didelių kalnų apsupty, pamatytum mane ten, apačioje, giliai, šviečiančią ir paslaptingą, brangusis. Numestum man savo širdį ir niekad neišgirstum ją dugną pasiekiant. Myliu tave - myliu tave - Labanankt." - Katherine Mansfield. 

"Aš daugiau negu myliu tave ir negaliu liautis mylėjęs" - Byronas.

"Tai priminė man astronomijos teiginį, kad juo labiau poliai nutolę nuo saulės, juo stipriau ji svilina. Taip ir mūsų meilė; būdami atskirai nutolome vienas nuo kito, bet karštis tik stiprėja..." - Henrikas VIII.

"...mylinčio žmogaus bučinys. Toks nekantrus, karštas ir švelnus, rodos, Dievo siųstas." - Williamas Congreve'as.

"Bučinys - tas saldusis nuodas, neišvengiama, bet žavinga pražūtis." - Williamas Congreve'as.

"Labanakt, brangioji mano Sophie, vyras negali būti laimingesnis žinodamas, kad jį myli geriausia iš moterų." - Denis Diderot.

"...jūs man sakėte, kad atidavėte man savo širdį, ji guli jaukiai mano krūtinėje, tikiuosi, kad manąją jums nesunku nešioti, mano gyvenimo džiaugsme..." - Henry Frederickas.

"Pagauk ore tuos 2999 su puse mano bučinių, kurie skrenda ir laukia, kol kas nors juos pačiups." - Wolfgangas Amadeus Mozartas. 

"Tu galėtum būti laiminga be manęs, bet su manim netaptum nelaiminga." - Johannas Shilleris.

"Tu galėtum atiduoti save kitam, bet niekas nemylėtų tavęs taip tyrai ir stipriai kaip aš. Niekam tavo laimė nebūtų šventesnė, negu man yra ir visada bus." - Johannas Shilleris.

"Tikiuosi, netrukus spausiu tave savo glėbyje ir apibersiu tave milijonu karštų kaip pusiaujas bučinių." - Napaleonas Bonaparte'as.

"Lik sveika, brangioji žvaigžde, tūkstantį kartų palaiminta! - Honore de Balzacas.

"Žmogus gali jausti sotį žmogiškiems, bet ne dieviškiems dalykams, ir šis vienas žodis gali paaiškinti, kas tu man esi." - Honore de Balzacas.

"Saldžių sapnų ir leisk savo vyrui pabučiuoti tave dvylika kartų, kaip buvai jam žadėjusi, neskaitant tų kartų, kurių dar jam nepažadėjai." - Victoras Hugo.


Jeigu kas naudojat programėlę Instagram, tai mielai kviečiu aplankyti ir mane joje. :) Ten rasite ne tik mano skaitomų knygų, bet ir dalį mano ne knyginio gyvenimo. ;) mane rasite - alonderyte 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą