2016 m. lapkričio 20 d., sekmadienis

Victoria Hislop "Saulėtekis"Su šia autore jau senokai norėjau užmegzti skaitymo pažintį, nes girdėjau gana neblogų atsiliepimų apie anksčiau jos išleistas knygas "Sala" ir  "Gija". Tikiuosi, kad pastarosios pakliūs man kada į rankas.

Knyga pasakoja apie Kipro saloje esanti Famagustos miestą, kuris iki 1974 metų buvo klestintis, pilnas gyvybės ir didžiulis turistų traukos centras. Tačiau rojaus kampelio idilė baigiasi, kai prasidėjus įvairiems politiniams perversmams, į Kiprą įsiveržia Turkų kariuomenė ir visi Famagustos gyventojai yra priversti bėgti iš savo namų. Tačiau likimui lėmus, mieste lieka įkalintos dvi šeimos, kurios bando išgyventi tokį milžinišką gyvenimo išbandymą.

Pirmas įspūdis, kuris susidarė jau įpusėjus knygą, buvo tas, kad knygos viršelis atrodo toks svajingas, gražus, kaip lengvas vėjelis nuostabiame paplūdimyje, ar ne? Panašiai atrodė ir knygos pradžia - žmonės gyvenantys savo svajonėse, tobuluose gyvenimuose, atostogaujantys ir visiškai nenutuokiantys, kas jų laukia. Tačiau, kaip tai skyrėsi nuo tolesnio knygos turinio. Kiek daug baisių, nemalonių dalykų joje yra. Pradedant nuo siaubingo kareivių elgesio su kipriečiais - moterų prievartavimo, nekaltų žmonių žudymo, jaunų vyrų paėmimo į nelaisvę. Baigiant visiškai pasikeitusiu miestu, kuriame gyvena vien žiurkės ir kitokie parazitai, kur pūva parduotuvėse palikta žalia mėsa. Famagusta tampa miestu vaiduokliu. Bandžiau ir internete ieškoti apie šį miestą ir kiek mačiau, tai situacija nepasikeitusi ir šis miestas vis dar yra apleistas. Pati knyga man pasirodė ir įdomi ir pakankamai gerai parašyta. Patiko, kad ji buvo nenuspėjama, nebandanti visko sušvelninti, o lyg ir pasakojanti visus tuos baisius dalykus, kurie tada vyko (ir kurie, deja, vyksta visame pasaulyje, kiekvieną dieną). Nors knyga nebuvo kažkas "VAU", dėl ko pamesčiau galvą ar būčiau labai stipriai sužavėta, vis tiek ji man patiko ir dar daugiau tikėsiuosi iš kitų autorės knygų (mano vertinimas 4/5). Be abejo, rekomenduoju Hislop fanams, ieškantiems knygos įdomiam vakarui, bet tuo pačiu ir tiems, kuriems patinka truputis istorijos prieskonio ir tiems, kurie nebijo būti šiek tiek sukrėsti aprašomu vaizdinių. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą