2017 m. vasario 17 d., penktadienis

Jane Austen "Nortangerio abatija"


Nors knygų lentynoje jau senokai guli "Puikybė ir prietarai", visgi savo pažintį su nuostabiąja ir romantiškąja Austen, pradedu nuo kitos, pirmosios, rašytojos knygos. O viskas dėl to, nes pastaroji yra išleista labai patogiu,"kišeniniu" formatu, kuris puikiai tilpo į bet kokį krepšį ir maloniai skaitėsi autobuse, keliaujant į paskaitas.

Knyga pasakoja apie Ketriną Morland, geraširdę, naivią ir patiklią septyniolikmetę, kuri su šeimos draugais išvyksta pailsėti į kurortinį Bato miestelį. Žinoma, miestelyje viskas kitaip nei gimtajame kaime. Čia visai kitokie žmonės ir veikla, todėl Ketrina sutinka ir pirmąją simpatiją ir pirmąją geriausią draugę. O perskaitytos knygos, padeda įsivaizduoti save, kaip heroję, kuri išgyvena ne tik saldžias meilės kančias, bet ir šiurpius įvykius.

Turiu pripažinti, kad tai labai įdomi, puikiai to meto tradicijas, manieras atskleidžianti knyga. Vos pradėjus skaityti, taip ir išnyra prieš akis visos damos su nuostabiomis suknelėmis, pasivaikščiojimai su draugėmis, susikibus parankėm ir arkliais traukiamos karietos. Tiesiog, sukurta labai romantiška, senovinė aplinka. Žinoma, kad Austen puikiai tai vaizdavo, nes romanas parašytas tikrai seniai - 1799 metais. Būtent tokios romano nuotaikos ir tikėjausi, lengvumo, romantikos, stiprių išgyvenimų. Šis romanas kurtas gotikiniu stiliumi, net labiau parodijuojant gotiškąjį romaną, todėl buvo ganėtinai sunku suprasi tokią, sakytum, paiką ir naivią pagrindinę veikėją, kurią norėjosi gerai papurti, kad apsižvalgytų ir pagaliau susiprotėtų, kas iš tiesų dedasi aplink. Bet, kadangi, tai toks autorės pasirinktas rašymo stilius, tenka susitaikyti ir keliauti knygos puslapiais toliau. O toliau, pilna visko: nuotykių, širdies neramumų, gėdos, pažeminimo, bet tuo pačiu ir meilės, atsidavimo, ryžto kovoti dėl savo laimės.
Tikrai, labai puiki klasika, labai moteriška ir lengva. Rekomenduoju! O pati nekantrauju perskaityti "Puikybė ir prietarai", tikiu, bus dar geriau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą