2013 m. spalio 13 d., sekmadienis

Victor Hugo "Paryžiaus katedra"Turbūt retas, kuris nėra girdėjęs apie Paryžiaus katedrą ar kupriu Kvazimodą. Ir turbūt ne vienas matė populiarųjį  animacinį filmuką. Aš buvau iš tų, kad lyg ir kažką girdėjau, lyg ir mačiau nemažą dalį filmuko, bet tuom ir užsibaigė mano žinios apie "Paryžiaus katedrą". Tad nusprendžiau, kad būtų pats laikas susipažinti su Victor Hugo kūryba.

Džiaugiuosi, kad šią knygą įtraukiau į savo knygų iššūki, nes kažin ar būčiau niekino neskatinama imusi ją skaityti. Labai džiaugiuosi savo pasirinkimu, nes knyga iš ties gera. :) Tai visų pirma, tai klasika. O klasika man visada asocijuojasi su geromis knygomis, kurios išsaugojo savo vertę ir po daugelio metų. Antra, knygos siužetas labai įtraukiantis ir patiko tai, kad iš pirmo žvilgsnio visai nesusijusios istorijas susipina į vieną puikų pasakojimą. Trečia, knyga aktuali ir šiandien. Tokių pačių žmonių ydų ir problemų, kokios aprašomos knygoje galime rasti ir mūsų kasdieniame pasaulyje. Tai pavyzdžiui, ką žmones gali padaryti vedini nežmoniškos aistros ir neapykantos? Šiai temai tinka katedros archidiakonas Klodas Frolo, kuris nesugebėjo suvaldyti savo aistrų jaunajai čigonei Esmeraldai. Išvis, manė ėmė pyktis, skaitant kaip jis griaužiasi, kad ji nebus jo ir visai nesirūpina, kad tik dėl jo kaltės mergaitė yra pasmerkta mirti... O Kvazimodo knygoje nėra labai daug, na, taip jis yra, bet daugiausiai tik knygos pabaigoje, kai išgelbsti Esmeraldą.

Vienintelis knygos minusas, tai, kad, kai kurios vietos per daug išplėstos. Pavyzdžiui, Paryžiaus katedros apibūdinimas, kuriam buvo skirta nemažai puslapių. Man buvo neįdomu, kaip padarytas vienas piliorius, o kaip kitas arba kokio stiliaus visos bažnyčios dalys. Todėl tą vietą tik perbėgau akimis. Jeigu, neskaitysime šio minuso, tai knygą tikrai rekomenduoju, nes istorija yra labai įdomi ir  įtraukianti.

Puslapių skaičius: 430.

Leidykla: Vaga, 1983 m.

Iš kur gavau? Iš bibliotekos.

Mano įvertinimas: 4+/5

1 komentaras:

  1. Taip, tai tikra klasika... Ir pratęsiant apie ją, rekomenduoju to pačio Hugo "Vargdienius" arba Aleksandro Diuma "Grafas Montekristas". Va ten tai klasikos "bombos". IMHO :)

    AtsakytiPanaikinti