2017 m. sausio 1 d., sekmadienis

Tess Gerritsen "Mefisto klubas"

Jau buvau pasiilgusi Tess rašomų knygų stiliuko. To nenuspėjamo siužeto ir kraują stingdančių autopsijų. Būtent jos taip išskiria šiuos detektyvus iš kitų. O man, studijuojančiai medicinos srityje ir visada besižavėjusiai tais dalykais, tai papildomas pliusas knygai.  Dar puikiai prisimenu savo pažintį su "Chirurgu". Tai buvo pirmas ir, kol kas, vienintelis detektyvas taip stipriai mane sužavėjęs, vienintelis, kurio negalėjau padėti į šalį, neperskaičiusi jo tą pačią lietingą popietę. "Mefisto klubas" irgi neatsilieka.

Šiame detektyve, kaip ir kitose šios serijos knygose, netrūksta paslaptingų žmogžudysčių, kurias žingsnelis po žingsnelio narplioja detektyvė Džeinė Ricoli su daktarės Moros Ailz pagalba. Tik šioje knygoje žmogžudystės siejamos su satanistinėmis apeigomis ir nežemišku blogiu. Knygoje kalbama apie demonus ir apsėstuosius, apie blogį, kurio garsiai neminim, bet jaučiame vaikštant tarp mūsų.

Perskaičius tikrai buvau patenkinta, na, puikus, įdomus detektyvas. Tas, kas skaito Tess Gerristsen romanus, puikiai žino, kad galima paimti bet kurį autorės romaną ir jis tikrai bus puikus, net, jei kuris ir bus šiek tiek blogesnis, visumoje visi autorės romanai yra geri. Juos lengva skaityti, įdomu sekti siužetą, spėlioti, kas yra žudikas ir gale suvokti, kad nė velnio neatspėjai. Nežinau ar dar kažko galima norėti iš knygos. Dar viena šių romanų savybė, kuri mane visada žavi, tai žinių teikimas skaitytojui, nežinau, kaip tiksliau tai pavadinti. Autorės knygose skaitytojas ne tik kartu su veikėjais medžioja žudiką ir ieško kabliukų jam išaiškinti,bet taip pat ir gauna informacijos apie įvairius terminus, istorijas, kurios minimos siužete. Kaip antai, šioje knygoje sužinojau apie Enocho knygą, mitus gyvavusius dar prieš Kristų ir net apie paprastus dalykus, tokius, kaip dažai, panašūs į kraują, naudotus žudiko. Pažvelgus iš kitos pusės, tai labai puiku, kai ne tik knygą perskaitai, bet ir kažką naujo sužinai ir pleti savo akiratį. Žinoma, ne viskas nuo a iki z man patiko knygoje, pasirodė, kad ne viskas sudėliota į vietas, kad dar trūksta tų taškų ant i. Tačiau, tai ne paskutinė serijos knyga, todėl, manau, kad kitoje dalyje man kilę klausimai bus atsakyti. Ir labai rekomenduoju skaityti serijos knygas iš eilės, aš tai darau padrikai, todėl vietomis kilo neaiškumų, nes knygos tarpusavyje siejasi. O šiaip, 5/5, žinoma. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą